Nowy system liniowy COSMO firmy HK Audio łączy w sobie najnowocześniejszą jakość dźwięku z genialnie prostą obsługą, najwyższą użytecznością i niezwykłą oszczędnością podczas pracy, aby zapewnić imponująco elastyczne i łatwe do skonfigurowania nagłośnienie dla profesjonalistów.

COSMO zapewnia dużo korzystniejsze parametry , ustanawiając zupełnie nowy standard jakości i wydajności wśród systemów liniowych. Zintegrowana i uniwersalna według projektu konstrukcja, zapewnia wymiernie wyższy efektywny SPL w zakresie HF niż porównywalne systemy. Dzięki charakterystyce: 100 °, 80 ° i 60 ° ta rodzina ultra elastycznych kolumn: 6′ , 8′ i 10′,  zapewni charakterystykę i skuteczność potrzebną do nagłośnienia najróżniejszych przestrzeni.

COSMO ZALETY SYSTEMU

 

System COSMO składa się z trzech typów satelit, z których każda zaprojektowana jest w celu uzyskania innej kombinacji kluczowych cech dźwięku, takich jak charakterystyka częstotliwościowa, kierunkowość pozioma i maksymalny poziom natężenia dźwięku. akustycznego. Ich łączenie pomaga równomiernie rozłożyć energię dźwiękową od pierwszego do ostatniego rzędu.


Satelity w górnej części  powinny mieć węższą charakterystykę, ponieważ muszą emitować dźwięk na większe odległości. Charakterystyka powinna rozszerzać się tak, aby zapewnić wystarczająco szerokie pokrycie dźwiękiem przy scenie. W konwencjonalnych systemach liniowych charakterystyka jest stała na poziomie około 90 lub 100 stopni, problem polega na tym, że charakterystyka jest bardzo szeroka na średnich i dużych odległościach, więc duża część energii dźwiękowej odbija się od ścian. Podczas wydarzeń na wolnym powietrzu większość energii marnuje się, gdy zostanie skierowana poza obszar widowni.


Wszystkie satelity COSMO wyposażone są w wielokanałowy falowód HK Audio (MCT), technologię zaprojektowaną w celu wprowadzenia dwóch zasad w życie. Po pierwsze, dzieli linię falową wzdłuż linii pionowych na wiele oddzielnych kanałów tubowych o różnych długościach, obliczonych precyzyjnie aby uzyskać równy czas  opóźnienia. Ma to na celu wyprostowanie pionowej krzywizny czoła fali i kieruje dźwięk tak, aby stworzyć  pionową kolumnę. Po drugie, wąskie pojedyncze kanały umożliwiają wyłonienie rezonansów o wysokiej częstotliwości, z których większość znajduje się poza słyszalnym zakresem. Różnica między tą technologią a konwencjonalnymi hornami lub falowodami polega na tym, że generuje ona znacznie mniej  zniekształceń, a co w konsekwencji zwiększa efektywny poziom ciśnienia akustycznego o kilka dB.


Podwieszanie satelit COSMO jest nieskomplikowane i bezproblemowe dzięki trzypunktowemu trybowi kompresji. Technika olinowania oferuje wiele praktycznych korzyści m.i. mniejsze rozmiary.

Klastry COSMO mogą być montowane w ograniczonych przestrzeniach. Podczas montażu wszystkie elementy zwisają w dół,  linia nie jest zakrzywiona, dopóki nie skompresujesz całej linii.


Jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń? Jak zminimalizować czas obsługi? Aby być ekonomicznie efektywnym, PA musi być zarówno oszczędne w przestrzeni, jak i łatwe w obsłudze, biorąc pod uwagę, że spędza dużo czasu na drodze i w magazynie.

Ta myśl była bardzo ważna, kiedy opracowaliśmy logistykę COSMO. Aby wszystko było jak najbardziej proste, naszą drogę poprowadziła inspirująca i genialna prostota dziecięcych klocków. Właśnie dlatego COSMO to rodzina nielicznych elementów, które zawsze idealnie pasują do wymiarów siatki euro palet. Upraszcza to obsługę i przechowywanie, przyspiesza ładowanie i w pełni wykorzystuje przestrzeń ciężarówek.