Instalacja nagłośnienia w centrum miejskim w Singen

nostrzakNagłośnienie instalacyjneLeave a Comment

Centrum miejskie w Singen (Niemcy) znajdujące się blisko szwajcarsko-niemieckiej granicy, jest głównym ośrodkiem okolicznego życia kulturalnego już od kilku lat. Jest ono znane z bogatego programu artystycznego począwszy od dramatu przez teatr aż do komedii i koncertów rockowych. Jako że występy w hali stały się coraz bardziej wymagające technicznie, pod koniec 2009 roku zainstalowane zostało nowe nagłośnienie.

Główny system składa się z linii szesnastu kolumn HK Audio Cohedra Compact CDR 108 C po każdej stronie sceny. Centralny klaster subwooferów składa się z sześciu kolumn CDR 210 C i jest podwieszony nad środkiem sceny. Kiedy impreza wymaga więcej basu, szesnaście dodatkowych kolumn CDR 210 rozstawianych jest na przodzie sceny. Sześć zestawów głośnikowych ConTour Series CT 1088″/1″ służy jako dogłośnienie pierwszych rzędów publiczności wraz z czterema CT 108 służącymi jako linia opóźniająca na balkonie.

Aby uzyskać pełną elastyczność jeżeli chodzi o monitorowanie sceniczne, nagłaśnianie foyer itp, centrum miejskie zainwestowało w dziesięć mobilnych kolumn CT 108. Całe nagłośnienie sterowane jest pięcioma kontrolerami HK Audio Firnet z systemem filtrowania FIR oraz zasilane wzmacniaczami Labgruppen FP 10000Q. Miksowanie sygnału oraz obsługa sceny realizowana jest przez Yamahę DME 64 z przesyłem sygnału do kontrolera w formacie AES-EBU. Thomas Obeth, dyrektor techniczny centrum miejskiego w Singen tak skomentował zakup sprzętu HK Audio.

„Zorganizowaliśmy kilka testów porównawczych topowych systemów nagłośnieniowych i doszliśmy do wniosku, że HK Audio jest najlepszym wyborem dla tej sceny. Był tylko jeden inny producent który zaproponował tą samą jakość dźwięku, jednak niezwykle korzystna oferta ze strony HK uczyniła naszą decyzję niezwykle łatwą.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *