Teatr Petfi w Sopron zainstalował system HK Audio

nostrzakNagłośnienie instalacyjneLeave a Comment

60km od Wiednia, na południe od jeziora Nezyderskiego, leży węgierskie miasto Sopron. Poza malowniczymi widokami i dużym miasteczkiem akademickim jest to również siedziba węgierskiego dystrybutora – IFK.

Kiedy teatr Petõfi rozpoczął poszukiwania nowego systemu dźwiękowego zadał pytania wielu dostawcom sprzętu. Oczywiście IFK było jednym z nich. Ich propozycja systemu HK Audio CADIS okazała się najlepsza.

Teatr Petõfi posiada ponad 200 lat tradycji i wykonany jest w stylu secesji wiedeńskiej. Umiejscowiony jest w środku dzielnicy starego miasta w Sopros i może pomieścić 550 osób widowni. Repertuar jest niezwykle szeroki i pokrywa klasyczny i nowoczesny dramat, komedię oraz musicale.

Nowy system składa się z sześciu kolumn HK Audio Cadis CAD 208 jako klaster centralny, dwóch kolumn ConTour Series CT 112 12″/1.4″ oraz CT 118 Sub po prawej i lewej stronie

System głowny wspomagają cztery kolumny HK Audio IL 8.1 8″/1″ służące jako side-fill oraz cztery ConTour Series CT 108 w charakterze monitorów scenicznych.

System został uruchomiony w październiku 2009. Powołując się na Józefa Pál z IFK, wszyscy byli zaskoczeni jakością nowego systemu.
„Akustycy z teatru Sopron byli bardzo zaangażowani w instalację, podłączanie i dostrajanie systemu. Obsługa i zarząd teatru są bardzo zadowoleni z całego procesu oraz końcowego efektu. Bogaty, głęboki dźwięk oraz bardzo duża rozpoznawalność mowy urzekła wszystkich.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *